Company
Muzeum Narodowe w Krakowie
Wolontariusz z zacięciem aktorskim, aktor lub przygotowujący się do wykonywania tego zawodu do współpracy przy tworzeniu projektów edukacyjnych dla rodzin i dzieci
Deadline
almost 3 years

Wymagania / Responsibilities

Opowieści przedmiotów to cykl spotkań dla dzieci z rodzicami, odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odegra improwizacja i interakcja z widzem. Podstawową formą artystyczną jest tu przygotowana na kanwie baśni opowieść, której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii lub broni ze zbiorów Muzeum.

Obowiązki / Requirements

Zdolności aktorskie - Dobry kontakt z dziećmi i rodzicami - Życzliwość - Zaangażowanie - Punktualność - Dobra organizacja pracy i umiejętność współpracy - Wysoka kultura osobista - Komunikatywność - Uśmiech

POROZUMIENIE O WYKONYWANIE ŚWIADCZEŃ WOLONTARYSTYCZNYCH

Forma składania aplikacji / Application form

Proszę napisać na adres: awalczyk@muzeum.krakow.pl

Obowiązki wolontariusza: - Udział w spotkaniach dla rodzin z cyklu pt. „Latający dywan. Opowieści przedmiotów" (nie jest konieczny udział we wszystkich spotkaniach) – obserwacja. - Współtworzenie wydarzeń o charakterze teatralnym dla rodzin i dzieci. - Dodatkowe obowiązki mogą wynikać z indywidualnego porozumienia Koordynatora programów edukacyjnych dla rodzin i dzieci i Wolontariusza (wykorzystaj swoje pasje i umiejętności ,wyjdź z inicjatywą i przedstaw swój pomysł Koordynatorowi). Szczegółowy opis każdego spotkania: • 4.10.2014, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 BOHATER SPOTKANIA: Lira korbowa Tak to już w życiu jest, że nie wszystko złoto co się świeci. Czasami dobre słowo obraca się przeciw nam, czasami wspaniały prezent okazuje się naszą zgubą, a czasem właśnie diabeł może ocalić nam życie. Zapraszamy na historię o muzyce i diabelskich sztuczkach. Prowadzenie: Dagmara Żabska, TEATR FIGUR • 8.11.2014, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 BOHATER SPOTKANIA: Wielki zegar szafkowy Dla sławy, dla poklasku jesteśmy w stanie bardzo dużo uczynić. Wyjść przed szereg, ośmieszyć się, przełamać własne słabości, a nawet zaprzedać duszę diabłu. Żeby być naj! Żeby być naj! Każdy według własnej miary. Na szczęście czasem okazuje się, że mniej znaczy więcej. Prowadzenie: Dagmara Żabska, TEATR FIGUR • 15.11.2014, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 BOHATER SPOTKANIA: Lampa „wieczna" Czy byliście kiedyś sami w zupełnie ciemnym pokoju? Nasza wyobraźnia potrafi zaludnić ciemność najbardziej przerażającymi obrazami. Nie sposób napełnić wiadro ciemnością i wyrzucić ją z pokoju. Ale czasem wystarczy zapalić małe światełko... Prowadzenie: Cieszka Żółtko, Stowarzyszenie SZTUKMISJA • 13.12.2014, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 BOHATEROWIE SPOTKANIA: Formy do pierników (dama i kawaler) Kuchnię napełnia zapach upieczonych pierniczków. Niektóre z nich ozdobione zawisną na choince. Inne znikną w przepastnych czeluściach brzuchów domowników. Czy wiedzieliście o tym, że niektóre z nich mogą opowiedzieć nam bardzo ciekawe historie? Prowadzenie: Cieszka Żółtko, Stowarzyszenie SZTUKMISJA • 10.01.2015, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 BOHATER SPOTKANIA: Imbryk do herbaty „Jesteś się czymś jednym, a nagle stajesz się czymś innym" – opowiadał Imbryk dzieje swego życia. Czasami zmiana wychodzi na lepsze, czasami na gorsze. Jak sobie poradzić z tym, że było się porcelanowym cudeńkiem, a jest się skorupą na cebulę? Czy złamana duma zawsze oznacza złamane życie? To będzie opowieść o wyższości doświadczenia nad karierą, radzeniu sobie z kolejami losu i bardzo dzielnym Imbryku, który już to wszystko rozumie. Prowadzenie: Dagmara Żabska, TEATR FIGUR