Company
Muzeum Narodowe w Krakowie
Asystent osoby prowadzącej warsztaty dla dzieci i rodzin „Paleta Debiutanta"
Deadline
almost 3 years

Wymagania / Responsibilities

Pomoc w przygotowaniu materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów. - Dokumentacja warsztatów: pisanie relacji, robienie zdjęć, zbieranie opini uczestników - Czynności administracyjne (rozdawanie karnetów, ankiet itd., sprawdzanie obecności). - Asystowanie prowadzącemu podczas zajęć (wsparcie prowadzącego podczas części odbywającej się w galerii i Sali edukacyjnej; jeśli zajdzie potrzeba – bezpośrednia pomoc dzieciom i ich opiekunom w wykonaniu zadań). - Pomoc przy sprzątaniu po spotkaniu - Dodatkowe obowiązki mogą wynikać z indywidualnego porozumienia Prowadzącego i Asystenta (wykorzystaj swoje pasje i umiejętności np. fotograficzne, aktorskie, animatora – wyjdź z inicjatywą i przedstaw swój pomysł Prowadzącemu). - Wskazany – uśmiech

Obowiązki / Requirements

Dobry kontakt z dziećmi i rodzicami - Komunikatywność - Wysoka kultura osobista - Zaangażowanie - Punktualność - Życzliwość - Dobra organizacja pracy i umiejętność współpracy

POROZUMIENIE O WYKONYWANIE ŚWIADCZEŃ WOLONTARYSTYCZNYCH

Forma składania aplikacji / Application form

Osoby zainteresowane ofertą proszę o przesłanie CV na adres: awalczyk@muzeum.krakow.pl

Muzealnym debiutantom niestraszna jest ani rozlana farba ani zamoczone w niej dłonie. Raczkujący amatorzy sztuki uczą się przez zabawę. Podczas comiesięcznych spotkań maluchy poznają różnorodność świata i stawiają swe pierwsze kroki w krainie sztuki. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych – narzędziami artystycznego wyrazu jest nie tylko pędzel, ale również dłonie, stopy i przedmioty codziennego użytku. Ci, którzy liczą, że z warsztatów wyjdą nieskazitelnie czyści, mogą się bardzo zawieść… Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach [S] Rynek Główny 3 Grupa I – wiek uczestników: 3-5 lat niedziele, godz. 12.30-14.00 05.10.2014, 16.11.2014, 21.12.2014, 18.01.2015 Prowadzenie: Karolina Spyrka – artystka, edukatorka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Szkole Malarstwa i Rysunku Onamato, nauczyciel IB visual arts w VIII PALO w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, fotografią oraz video. Interesuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną oraz aktywizacją osób niepełnosprawnych. Grupa II – wiek uczestników: 3-5 lat niedziele, godz. 10.15-11.45 05.10.2014, 16.11.2014, 14.12.2014, 18.01.2015 Prowadzenie: Katarzyna Maziarz – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog, animator, edukator muzealny. Miłośniczka Młodej Polski, twórczości Stanisława Wyspiańskiego, osoby i zbiorów Feliksa „Mangghi" Jasieńskiego oraz brudzących się w muzeum dzieci. Grupa III – wiek uczestników: 3-5 lat niedziele, godz. 12.30-14.00 26.10.2014, 23.11.2014, 07.12.2014, 11.01.2015 Prowadzenie: Dominika Kukuła – absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego, grafik, animator. Doświadczenie zdobyła pracując w polskiej szkole w Wielkiej Brytanii, współpracując z Akademią Nauki w Krakowie oraz współtworząc dzieła artystyczne jako animator. Miłośniczka niekonwencjonalnych rozwiązań, prowadzi kreatywne zajęcia ogólnorozwojowe i plastyczne dla dzieci i młodzieży. Pałac Biskupa Erazma Ciołka [PBEC] ul. Kanonicza 17 Grupa I – wiek uczestników: 0-3 lat niedziele, godz. 10.30-11.30 26.10.2014, 16.11.2014, 14.12.2014, 11.01.2015 Prowadzenie: Hiacynta Sowa – absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, z wykształcenia magister sztuki. Prowadzi warsztaty plastyczne, ekologiczne, edukacyjne oraz zabawy integracyjne. Działa również jako trener i opiekun na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci. Z pasją realizuje się w malarstwie sztalugowym, fotografii i ceramice.